Doğum Günü Partisinde Üç Yaşındaki Çocuk Komaya Girdi Anne Diğer Ebeveynleri Sessiz Tehlike Hakkında Uyarıyor

Yapabileceğimiz tek şey yazıyı paylaşarak sessiz tehlike ve tehlike sonrası yapılacaklar hakkında insanları bilgilendirmek. Mirranda’nın anısını yaşatarak hiçbir çocuğun başına benzer bir olay gelmemesini sağlayalım.

Mirranda Grace Lawson geçen kasım ayında vefat ettiğinde henüz 3 yaşındaydı.

Geçen mart ayında küçük kız annesinin doğum gününde boğulma tehlikesi geçirdi ve komaya girdi. Mirranda hastanelik oldu ve yaşam ünitesi sayesinde hayattaydı. Ailesi her daim yanında oldu.

Mirranda’yı kaybeden anne ve baba, diğer ebeveynleri çocuklarının her gün maruz kaldığı bu sessiz tehlike hakkında uyarıyor.

Mirranda’nın hayatını alan ise sadece bir patlamış mısır tanesiydi.

loading...
Mirranda Grace Lawson geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Komaya ise altı ay önce yani mayıs ayında girmişti.

Miranda’nın annesi Alison Lawson, eşi Patrick ve çocuklarıyla evlerinde kendi doğum gününü kutlarken beklenmedik türden bir hadise gerçekleşti.Mirranda Grace Lawson geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti. Komaya ise altı ay önce yani mayıs ayında girmişti.

Miranda’nın annesi Alison Lawson, eşi Patrick ve çocuklarıyla evlerinde kendi doğum gününü kutlarken beklenmedik türden bir hadise gerçekleşti.Mirranda’nın ağzında hiçbir şey yoktu. Sadece patlamış mısır tanesi nefes borusuna takılmıştı. Sağlık ekibi ambulanstayken Mirranda’nın kalbinin yeniden atmasını sağladılar.

Ancak küçük kızın ailesi, kızlarının kalbinin durduğu ve bilinçsiz yattığı anlarda kızlarında oluşan hasarı bilmiyorlardı.Mirranda’nın ağzında hiçbir şey yoktu. Sadece patlamış mısır tanesi nefes borusuna takılmıştı.

Sağlık ekibi ambulanstayken Mirranda’nın kalbinin yeniden atmasını sağladılar.

Ancak küçük kızın ailesi, kızlarının kalbinin durduğu ve bilinçsiz yattığı anlarda kızlarında oluşan hasarı bilmiyorlardı.Lawson ailesi, yaşam ünitesinin fişini çekmemek için hastane görevlileriyle büyük bir tartışma yaşadı. Sonunda mahkemelik oldular.

Umutları bitmiş olsa da Lawson ailesi, Virginia’daki mahkemeye çıktı. Bu sırada küçük kız da hastanede yatıyordu.

Mirranda, hemşirelerin ilgi odağıydı. Her ne kadar beyin ölümü gerçekleşse de küçük kızla yakından ilgileniyorlardı ve başında ağlıyorlardı.Mirranda’nın annesi ve babası mahkeme uğraşsa da mahkeme hızlı karar alamıyordu.

Mirranda artık yaşam ünitesiyle bile hayatta tutulamadı ve kasım ayında hayatını kaybetti.

Mirranda’nın anısı yaşatmak ve bu sessiz boğulma tehlikesi hakkında bütün ebeveynleri bilinçlendirmek için yazıyı olabildiğince paylaşmamız gerekiyor.Boğulma riskini azaltmak için:

Küçük nesneleri çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun.
Çocuğunuzun yemek yerken oturur vaziyette olmasına dikkat edin. Çocuğunuzun yemek yerken hareket etmesi oldukça kötü bir fikir.
Çocuklarınızın bisiklet sürerken veya arabayla seyahat ederken yemek yemesine izin vermeyin.
Çocuğunuz üşüttüyse daha dikkatli olun. Yiyeceklerin boğazlarından geçmesi böyle anlarda daha da zorlaşıyor.
Olası bir boğulma anında çocuğunuza yapabileceğiniz acil müdahaleler

yöntem:
1- Çocuğunuzu yüz üstü kucağınıza yatırın. 2- Karnını kolunuzla kafasını ise diğer elinizle tutun. Çocuğun kafası vücudundan daha alçak konumda olsun. 3- Çocuğunuzun kürek kemiğine avuç içinizle beş kez vurun.

Yöntem
1- Çocuğunuzu kucağınıza yatırın ve kolunu tutun. Kafasını elinizle destekleyin. Çocuğun kafası vücudundan alçak konumda olmalı. 2- İki parmağınızı çocuğunuzun göğsünün hemen altına konumlandırın. 3- Parmaklarınızla aşağıya doğru beş kez sertçe masaj yapın. Çocuğunuzun boğazına takılan lokma çıkana kadar aynı yöntemleri sırayla deneyin.

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Örgü Yemek el işleri ve Kadın Sitesi