Yurt Genelinde Etkisi Gösteren Karyağışı Nedeniyle Bazı ilveilçelere eğitime ara verildi.

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle kent merkezi ile 7 ilçede okulların yarın tatil edilmesi kararı alındı.
Konya’da dün gece başlayan ve gün boyunca aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Konya Valiliği tarafından, kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Meram, Selçuklu ve Karatay başta olmak üzere Akören, Çumra, Derbent, Ereğli, Hadim, Halkapınar ve Taşkent ilçelerinde eğitime yarın ara verilecek. Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanlarının da yarın idari izinli olacağı açıklandı. Tuzlukçu İlçesi’nde de taşımalı sistemle eğitime 1 gün ara verildiği belirtildi.

il

Mersin

Mersin’in Gülnar ilçesinde kar yağışı nedeniyle yarın okullarda eğitime ara verilecek. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kadim, bugün sabah saatlerinde başlayan kar yağışı dolayısıyla öğleden sonra okullarda eğitime ara verdiklerini söyledi.

Kadim, kar yağışının artması nedeniyle yarın da ilçedeki ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okullarda eğitim öğretim yapılmayacağını kaydetti.

Karaman

Karaman’da yoğun kar yağışı beklenmesi nedeniyle, bugün ve yarın okullarda eğitim öğretim yapılmayacak.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ilde yoğun kar yağışı ve tipi beklenmesi nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, kent genelindeki tüm okullarda bugün öğleden sonra ve yarın eğitime ara verildiği belirtildi.

Hatay

Hatay’da 3 ilçenin taşımalı eğitim kapsamındaki okullarında, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmıyor.
Alınan bilgiye göre, kar yağışının özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar göz önünde bulundurularak Belen, Hassa ve Samandağ ilçelerindeki dağlık kesimlerde taşımalı eğitim yapan tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

loading...

Kahramanmaraş
Kahramanmaraş’ta yoğun kar nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, il genelinde etkili olan yoğun kar nedeniyle kent merkezinde okullarda eğitime devam edildiğini ancak yüksek kesimlerdeki okullarda eğitime ara verildiğini söyledi.

Akkurt, Pazarcık, Ekinözü, Türkoğlu, merkez Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçesindeki, taşımalı okullar ile bu ilçelerin yüksek kesimlerindeki okullarda kardolayısıyla eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.

Kilis

Kilis Valiliği yarın okulların kar yağışı nedeniyle tatil olduğunu açıkladı.

Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, “İlimizde yer yer devam eden kar yağışı ve meteorolojik tahminler doğrultusunda 22.12.2016 Perşembe günü de okullarımız tatil edilmiştir. Ayrıca İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler, kronik rahatsızlığı bulunanlar ve hamile bayanlar bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır” denildi.

Adıyaman

Adıyaman’ın Tut ilçesi merkezi ve bağlı tüm köylerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verilecek.

Alınan bilgiye göre, kar yağışının etkili olduğu Tut ilçesi merkezi ve bağlı tüm köylerinde eğitim ve öğretim bir gün tatil edildi.

Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Tut ilçesinde eğitim ve öğretime yarın ara verildiğini belirterek, “Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de bir gün süre ile izinli sayılmıştır.” dedi.

Kaynak: Aksam.com.tr

loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Örgü Yemek el işleri ve Kadın Sitesi